Vizyon - Misyon - Değerlerimiz

 

MİSYONUMUZ

Sürekli kendini yenileyen ve geliştiren deneyimli ve uzman hekimlerimiz eşliğinde; Hasta Hakları çerçevesinde, etik kurallara uygun, etkin, verimli, saygın, kaliteli, kolay ulaşılabilir ve güler yüzlü bir sağlık hizmeti sunmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Güven ve saygınlık konusunda önder, tercih edilen, hizmetleri İle mutluluk veren, Ağız ve Diş Sağlığı koruma ve geliştirme bilinciyle; içerisinde alanlarında uzman hekimlerimizin yer aldığı ekiplerce yürütülen hasta ve çalışan memnuniyetini temel alan Türkiye ve uluslararası düzeyde referans bir merkez  olmaktır.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

 "Hasta Memnuniyetini" sağlamada yönetim politikası olarak hastaların sunulan hizmetten beklentilerini tam olarak karşılayabilmek   için; hasta memnuniyetini ön planda tutarak, etik kurallara bağlı, saygılı ve güler yüzlü, eğitimli ve kendini geliştiren, deneyimli personel kadrosuyla bir sağlık hizmetini doğru teşhis ve tedavilerle sunabilmeyi, hizmet kalitesini geliştirmeyi, tüm faaliyetleri kapsamında, kaynakları en verimli şekilde kullanarak  hizmet vermeyi,çevreye zararlı atıklardan dolayı oluşacak kirliliği önlemeyi, çalışanlarını, hasta ve yakınlarını oluşabilecek her türlü olumsuzluktan,  kaza ve tehlikelerden koruyan, güvenli bir ortam sağlamayı, sistemli ,planlı ve zamanında hizmet vermeyi benimsemiştir. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak alanında kendisini sürekli geliştirerek oluşturduğu Kalite Yönetim Sistemi’nin tüm şartlarını uygulamak ve tavizsiz olarak  yasal mevzuata uygun faaliyetlerde bulunmak, hastalarımız nezdinde hizmetlerimizin tüm beklentileri karşılaması kaliteli hizmetin sürekliliğinin sağlanması taahütümüzdür.


Merkezimizin Tarihçesi

MERKEZİMİZİN TARİHÇESİ:

            

Sağlık Bakanlığın Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01/07/2011 tarih ve 28831 sayılı Makam Onayı ile 50 diş üniti kapasiteli Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılması uygun görülmüştür. 

 

03.01.2011 tarihinde Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı Güngören Diş Tedavi ve Protez Merkezi olarak hizmet vermeye başlayan Kurumumuz 01.07.2011 tarihinden itibaren idari yönden müstakil, 01.06.2012 tarihinde de mali yönden Bahçelievler ADSM’den ayrılarak halen Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 

 

5.310m2 kapalı alana kurulmuş olan 5 kat, 1 bodrum ile Merkezimizde 50 diş üniti bulunmakta ve 9‘u uzman olmak üzere 53 diş hekimi görev yapmaktadır. 

 

Merkezimizde diş hekimleri muayene entegrasyon sistemine uygun olarak görev yapmaktadır. Kurumumuza ilk randevular MHRS’den alınmaktadır. İlk gelen hastalar Bilgi İşlem Birimimizden giriş yaptırdıktan sonra ilk muayenelerini olabilmektedir. Tedavilerin devamı için randevuları kendi hekimlerinden almaktadırlar.

 

Kurumumuzda her hekimin kendi odası mevcut olup, iki röntgen odası, bir protez laboratuvarı ve merkezi sterilizasyon birimimiz bulunmaktadır. Merkezi otomasyon sistemine göre hizmet vermekteyiz. Merkezimize müracaat eden hastalarımızın bir düzen dahilinde muayenelerinin ve tedavilerinin olabilmesi için HTYS kullanılmaktadır.

 

2015 yılı Haziran ayında Genel Sekreterliğimiz Esenler Bülent Doğanlar Semt Polikliniğini  Merkezimize bağlamıştır.

 


GADSM Tanıtım

GÜNGÖREN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

MERKEZİMİZİN GENEL TANITIMI

 

Merkezimizde toplam 73 Diş Tabibi (2) Çene Cerrahı Uzmanı, (2) Pedodontisti Uzmanı, (1) Endodonti Uzman (3) Protez Uzmanı, (1) Ortodonti Uzmanı, (1) Periodontoloji Uzmanı) çalışmaktadır. Aylık ortalama 15.000 hasta tedavi edilmektedir. Diş Hekimleri muayene entegrasyon sistemine uygun olarak görev yapmaktadır. Kurumumuza ilk randevular MHRS’den alınmaktadır. İlk gelen hastalar Bilgi İşlem Birimimizden giriş yaptırdıktan sonra ilk muayenelerini olabilmektedir. Tedavilerin devamı için randevuları kendi hekimlerinden almaktadırlar.

Kurumumuzda her hekimin kendi odası mevcut olup, iki röntgen odası, bir protez laboratuvarı ve merkezi sterilizasyon birimimiz bulunmaktadır. Merkezi otomasyon sistemine göre hizmet vermekteyiz. Merkezimize müracaat eden hastalarımızın bir düzen dahilinde muayenelerinin ve tedavilerinin olabilmesi için HTYS kullanılmaktadır.

2015 yılı Haziran ayında Genel Sekreterliğimiz Esenler Bülent Doğanlar Semt Polikliniğini  Merkezimize bağlamıştır.

 

Nöbet Hizmetleri:

Merkezimizde 01.01.2013 tarihinden itibaren 24 saat İlk Muayene Hizmeti verilmektedir.

Evde Sağlık Hizmeti:

01.03.2012 tarihinden itibaren Merkezimizde ''Evde Sağlık Hizmeti'' birimi, Ağız ve Diş Sağlığı konusunda hizmet vermeye başlamıştır. Detaylı bilgi için; 0212 556 6767 nolu telefon tahsis edilmiştir.

Organ ve Doku Bağış Birimi:

Organ ve Doku Bağışı hakkında bilgi almak veya gönüllü olmak istiyorsanız kurumumuzun Organ Bağışı birimine başvurabilirsiniz.

Ağız ve Çene Cerrahisi Hizmetleri:

Merkezimizde 08:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet veren birimimizdir. Ağız ve Çene Cerrahisi Kliniğine, MHRS randevusuyla entegre klinikte ilk muayenesi sonrası, klinikler arası sevk zinciri içerisinde hasta kabulü yapılmaktadır.

Kliniğimizde; gömülü 20 yaş dişleri, kırık diş çekimleri, protez kullanımına hazırlık ameliyatları, kanama müdahalesi gibi ağız içi küçük cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.

Endodonti Hizmetleri:

Merkezimizde 08:00-17:00 saatleri arasında, Endodonti Klinikleri hizmet vermektedir. MHRS randevusuyla entegre klinikte ilk muayenesi sonrası, klinikler arası sevk zinciri içerisinde hasta kabulü yapılmaktadır.

Kliniklerimizde; kanal tedavisi, pulpanın (sinir, kan ve lenf damarlarını içeren dişin içindeki yumuşak doku) hasar gördüğü durumlarda yapılmaktadır.

Pedodonti Hizmetleri:

Merkezimizde 08:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet veren birimimizdir. Pedodonti Kliniğine, MHRS randevusuyla entegre klinikte ilk muayenesi sonrası, klinikler arası sevk zinciri içerisinde hasta kabulü yapılmaktadır.

0-12 yaş arası çocuk hastalarımıza konservatif ve endodontik tedavi, fissür, flor uygulaması, profilaktik ve ortodontik tedavi amacıyla yer tutucu yapılmaktadır.

Entegre Klinikler

Merkezimizde 08:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Tam Gün Yasasına bağlı olarak Merkezimiz entegre kliniklerinde, mesai dışında hasta muayenesi yapılarak hizmet verilmektedir. Muayene entegre sistemi çerçevesinde, hastaların teşhis ve tedavi planlaması, tüm tanı ve tedavi işlemleri, hastaların kendileri tarafından seçilen diş hekimlerimizce yapılmaktadır.

Ağız ve diş muayenesi, diş dolgusu, kanal tedavisi, sabit protez, hareketli protez, diş eti hastalıkları tedavisi, detartraj ve  diş çekimi gibi tedavi uygulamaları yapılmaktadır.

 

Engelli Kliniği

Engelli hastalarımızın hizmete erişimini kolaylaştırmak için sadece engelli hastaların hizmet alabileceği engelli kliniğimiz mevcuttur.

Bülent Doğanlar 08:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir

 

ANLAŞMALI  OLDUĞUMUZ KURUMLAR

.  SGK,

.  YURTDIŞI SSK,

.  BAĞ-KUR,

.  EMEKLİ SANDIĞI,

.  DEVLET MEMURLARI,

.  RESMİ BANKA VE DİĞER RESMİ KURUMLAR,

.  YEŞİLKART,

.  SGK KAPSAMINDA OLAN HASTALAR,

.  SOSYAL GÜVENLİĞİ BULUNMAYAN HASTALAR,

.  ÜCRETLİ HASTALAR

.  CEZAEVİ,

.  GEÇİCİ KORUMA ALTINA ALINAN SURİYELİLER

BÜTÜN HASTALARIMIZIN TEDAVİLERİ, MENSUBU OLDUĞU SOSYAL GÜVENCESİNE GÖRE ÜCRETLENDİRİLİR VE İLGİLİ KURUMUNA FATURA EDİLİR.

KURUMUMUZDA SUNULAN HİZMETLER

.  GENEL KLİNİKLER

.  İLK MUAYENE

.  AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ/PEDODONTİ/ENDODONTİ KLİNİKLERİ

.  PANAROMİK RÖNTGEN